Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sněhové frézy: Zdolejte sníh rychle, bezpečně a bez námahy

Sněhové frézy: Zdolejte sníh rychle, bezpečně a bez námahyKdyž slunce jiskří v právě nasněženém sněhu, je to krása, jen pohledět. Pokud ale potřebujete rychle odjet do práce, máte zasněženou cestu těžkým mokrým sněhem, je taková nadílka spíše za trest. Nenechte počasí, aby vás překvapilo. Pořiďte si sněhové frézy pro efektivní úklid sněhu.

 

Každý, kdo si pořídí sněhovou frézu, chválí si úsporu času i energie. Zasněžená příjezdová cesta k domu už nepředstavuje práci na půl hodiny, ale na několik minut. Pokud si sněhovou frézu dobře vyberete, bude vám sloužit dlouho a spolehlivě.

Vyberte tu nejlepší sněhovou frézu

 

Jakou sněhovou frézu byste měli zvolit? Záleží na mnoha faktorech. Předně, položte si otázku, jak často u vás sněží a jak bohaté zimní nadílky bývají. Obecně platí, že do nižších nadmořských výšek postačí základní modely sněhových fréz. Naopak do vyšších nadmořských výšek zvolte sněhové frézy s dostatečným výkonem a záběrem. Na extrémní sklony a terény je vhodná profesionální pásová fréza.

 

Prohlédněte si i samotné provedení sněhové frézy. Výška bunkru se sněhovým šnekem může být až 60 centimetrů. Některé modely pak bývají vybaveny i závějovými lištami, což úklid sněhu ještě zefektivňuje. U každé frézy na sníh je důležitý zmíněný sněhový šnek, který může sněhovou pokrývku odstranit až na pevný povrch. Některé modely sněhových fréz jsou vybaveny i škrabkou, jež strhává zbytky sněhu.

Typy a značky sněhových fréz

 

Sněhové frézy se dělí na jednostupňové, dvoustupňové a třístupňové. Rozdíly jsou v konstrukci, ve způsobu nabírání a odhozu sněhu. Jednostupňové a dvoustupňové frézy vyrábí například značka STIGA, dvoustupňové frézy najdete u značky MTD, ze všech tří typů pak můžete vybírat u značky CUB CADET.

Snadná práce se sněhovou frézou

 

Záměrem sněhových fréz je úspora času. Proto je jejich obsluha snadná a jednoduchá. Některé modely fréz na sníh jsou navíc vybaveny směrovými spojkami, které ovládání frézy ještě ulehčují.

 

Ani údržba sněhové frézy vás nebude stát příliš času a prostředků – stačí pravidelně měnit olej v motoru, provádět posezónní kontrolu a promazávat pohyblivé části frézy. Rádi vám poradíme, jak na to.

 

Prohlédněte si naše sněhové frézy a připravte se včas na zimu.

 

Sněhové frézy | Průcha Motorové nářadí

Zasněžená cesta bude se sněhovou frézou průjezdná během pár minut. Usnadněte si úklid sněhu pomocí sněhové frézy. Vyberte si efektivní a značkový stroj.